Okna Passiv-line PLUS

Okno Passiv-line PLUS

charakteryzuje się wysoką izolacyjnością cieplną w dobrej cenie. Innowacyjność tego produktu polega na zastosowaniu piany poliuretanowej, kształtek styropianowych w komorach profili. Niekonwencjonalność ukazuje nam również zastosowanie wkładki izolującej wkład szybowy wykonanej z taśmy PES. Korzyści zastosowania tego produktu:

 • energooszczędność tzn. znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania
  zdecydowanie lepsza termoizolacja,
 • lepsza izolacyjność akustyczna dzięki potrójnemu zestawowi uszczelek

Zalety profili Passiv Line Plus: Głębokość zabudowy 85 mm Profil 6

 • komorowy Możliwość zastosowania pakietów szybowych o szerokości do 48mm Współczynnik izolacyjności termicznej profili Uf = 0,9 W/m²K System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w trzy uszczelki Większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby Lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

Passiv-line ULTRA

Dzięki innowacyjnemu podejściu w oknie Passiv-line ULTRA uzyskano rewolucyjny współczynnik przewodnictwa okna referencyjnego Uw=0,5 (W/m2K). W tym systemie zastosowano rozwiązanie techniczne polegające na wklejeniu szyb o współczynniku Ug=0,3 (W/m2K) . Natomiast w profilach zamiast wzmocnień zastosowano termoplastyczne wkładki wzmocnione włóknem szklanym z tworzywa o nazwie Ultradur High Speed firmy BASF oraz wypełnienie komór pianą poliuretanową. Korzyści zastosowania tego produktu:

 • energooszczędność- czyli znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania
 • zdecydowanie lepsza termoizolacja
 • lepsza izolacyjność akustyczna dzięki w klejonej szybie i potrójnemu zestawowi uszczelek Profil

Zalety technologii wklejania szyb:

 • mniejsze ryzyko pękania szyb, brak miejscowych naprężeń szkła
 • większa stabilność okien,
 • dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
  zwiększenie powierzchni przeszklenia
 • profile są niższe o ok. 10mm
 • lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą
 • lepsze zabezpieczenie przed włamaniem – brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem

Okna Passiv-line ULTRA

Okna Schüco SI 82 Classic

Nowoczesny 6-cio komorowy system okienny z tworzywa PVC. Okna SI 82 wyposażone są w potrójny system uszczelniania, który zapewnia: lepszą izolację akustyczną, dzięki dodatkowemu uszczelnieniu komór skrzydła z ramą, lepszą izolację cieplną. System okienny Corona SI 82 może być stosowany zarówno w przypadku obiektów nowych jak i przy modernizacji budynków istniejących i posiada rozbudowany program dodatkowych akcesoriów. Zastosowanie folii w najróżniejszych kolorach i strukturach pozwala na niepowtarzalne zaakcentowanie wyglądu elewacji i wnętrza.
Zalety profili SI 82:

 • Podstawowa głębokość profilu 82 mm.
 • Wąska widoczna część ramy. W standardowych kombinacjach profili ościeżnica/ skrzydło 120mm.
 • Zwiększona głębokość profilu, aby zapewnić większe bezpieczeństwo i ochronę przed włamywaczami.
 • 6-cio komorowy system profili o optymalnych własnościach ciepłochronnych. -Trzy poziomowe uszczelnienie zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem, deszczem i hałasem

Okna Schüco Corona CT 70 Cava

Okna Schüco Corona CT 70 Cava to Innowacyjne profile wykonane w technologii 5-komorowej oraz dwie płaszczyzny uszczelniania. Wyróżnikiem tego modelu jest innowacyjny wzór geometryczny skrzydła półzlicowanego 82mm, który umożliwia stosowanie ciepłych pakietów 3-szybowych z ciepłą ramką, dzięki którym przenikalność termiczna okna osiąga najlepsze parametry w swej klasie.
Trwałe i ekologiczne, ich mocne i odporne na korozję profile stalowe w ramie i w skrzydle zapewniają stabilność, bezpieczeństwo użytkowania. Niewielkie zużycie energii, niska emisja dwutlenku węgla do atmosfery oraz łatwość recyklingu.
Gładkie i odporne na działanie warunków atmosferycznych powierzchnie zewnętrzne ułatwiają ich umycie. Design: -lekko podcięta geometria skrzydła umożliwia uzyskanie optycznego podziału skrzydła i ramy, która podkreśla atrakcyjność i lekkość konstrukcji okna. Mało widoczne uszczelki oraz głęboko osadzona krawędź szyby.

Okna Schüco Corona CT 70

Okna Schüco Corona CT 70 to ochrona przed zimnem ichinnowacyjne profile wykonane są w technologii 5-komorowej.Mocne i odporne na korozję profile stalowe w ramie i w skrzydle zapewniają stabilność, bezpieczeństwo użytkowania.

Design: Klasyczna linia skrzydła, smukła budowa i oszczędna forma zgodna z oczekiwaniami nowoczesnej architektury. Urzekająco harmonijne kształty i mocna konstrukcja gwarantują ponadczasową elegancję Dodatkowe akcesoria pozwalają na podkreślenie własnego stylu okien.

Zalety profili: -Podstawowa głębokość profilu 70 mm – Wąska widoczna część ramy. Ościeżnica/ skrzydło 120mm – Łatwo wpadające w oko kontury o delikatnie podkreślonym kształcie i załamaniach na widocznych powierzchniach profilu. – Optymalny stosunek właściwości ciepłochronnych i sztywności

AS PLUS

AS PLUS Energooszczędnie okna serii Aluplast Ideal 7000 o głębokości zabudowy profili 85 mm. Uzyskanie doskonałych parametrów cieplnych możliwe jest również dzięki poszerzeniu w tej serii okien wrębu szybowego, co pozwala na stosowanie energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm. Okno referencyjne o wymiarach 1230 x 1480 mm AS PLUS przy zastosowaniu pakietu szybowego Ug=0,5W/m²K osiąga współczynnik izolacyjności termicznej wynoszący Uw = 0,79 W/m²K.

Głębokość zabudowy wynosząca 85 mm oraz sześciokomorowa konstrukcja profili gwarantują ponadprzeciętne właściwości izolacyjności termicznej i już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości.

Seria AS PLUS to przykład synergicznego wykorzystania właściwości profili i szyb zespolonych w celu tworzenia okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Uzyskany w badaniach współczynnik przenikalności cieplnej profili o wartości do Uf=1,1 W/m2K w połączeniu z możliwością stosowania szerszych i cieplejszych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm gwarantuje najlepsze parametry cieplne okna.

System AS PLUS wpisuje się znakomicie w drogę poszukiwania oszczędności energii cieplnej poprzez zwiększanie głębokości kształtowników i liczby wewnętrznych komór. System umożliwia swobodne łączenie ram z innymi seriami profili o głębokości 85 mm.

Aluplast AS 4000 Classic

Aluplast AS 4000 Classic to klasyka i nowoczesnoć. Atutem tych okien jest dobry stosunek ceny do użyteczności okien. Okno stworzone na bazie profilu Ideal 4000 (Aluplast) o szerokości 70 mm. Jego pięciokomorową budowa zapewnia wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną. Duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Bogaty wybór listw przyszybowych pozwalają na dodatkową stylizację okna. Istotną zaletą jest obniżona wysokość ramy i skrzydła, co zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala wpuścić do pomieszczeń więcej światła. Duża komora wzmocnienia gwarantuje odpowiednia statykę. Estetyczne i niewidoczne uszczelki przyszybowe. I 15 stopniowy skos krawędzi ramy i skrzydła zapewnia optymalny spływ wody. 13 mm przesunięcie osi rowka okuciowego od krawędzi ramy daje możliwość stosowania szerszych zaczepów, a tym samym zwiększa jego odporność na włamanie. Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne.

Aluplast AS 4000 Rondo

Aluplast AS 4000 Rondo jest produktem wzbogaconym o półzlicowane skrzydło względem okna Aluplast AS 4000. Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz. Okna PCV Ideal 4000 Renowacja – to system ram renowacyjnych wykorzystywany jest do dwóch celów:

Montażu okien w budynkach zabytkowych, bez demontażu starych ościeżnic drewnianych. Przy takim montażu unika się niebezpieczeństwa uszkodzenia elewacji budynku.
System ideal 4000 to mocna konstrukcja profili o głębokości 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach.

Brügmann Classic

Brügmann Classic zapewnia użytkownikom trwałość, funkcjonalność oraz bardzo wysokie parametry techniczne i termoizolacyjne. Charakteryzuje się klasycznym wyglądem. Pięciokomorowy profil o głębokości zabudowy 73mm wraz z dwiema uszczelkami zapobiegają powstawaniu mostków cieplnych, a tym samym wpływają na wyraźną redukcję kosztów energii. Dodatkowo duże komory wewnętrzne i kształtowniki stalowe ze stali ocynkowanej zapewniają doskonałą stabilność i niezawodne działanie. Zastosowana wysokiej jakości PVC powoduje łatwość konserwacji, utrzymania czystości oraz długą i niezmienną żywotność okna. System profili Brügmann: AD i AD Arte o szerokości zabudowy 73 mm. Pięciokomorowy system profili  wraz z dwoma uszczelkami komorowymi zgrzanymi w narożach zapobiegają powstaniu mostków cieplnych, tym samym ograniczają straty energii w rezultacie zmniejszają wydatki ponoszone na ogrzewanie pomieszczeń. Duże komory wewnętrzne i kształtowniki ze stali ocynkowanej dodatkowo zapewniają  doskonałą stabilność i niezawodne działanie okien.

Brügmann Rondo

Brügmann Rondo jest wzbogacone o półzlicowane skrzydło względem okna Brügmann Classic. Jest produktem wychodzącym na przeciw klientom, którzy cenią aranżacje i owalne kształty. Zaokrąglony profil skrzydła okiennego zapewnia pewny i równomierny spływ wody deszczowej po zewnętrznej powierzchni okien, co dodatkowo poprawia ich szczelność.

System profili Brügmann: AD i AD Arte o szerokości zabudowy 73 mm. Zastosowanie wysokiej jakości PCV ułatwia utrzymanie ich w czystości, oraz zapewnia długą żywotność profili. Pięciokomorowy system profili  wraz z dwoma uszczelkami komorowymi, zgrzanymi w narożach, zapobiegają powstaniu mostków cieplnych, tym samym ograniczają straty energii w rezultacie zmniejszają wydatki ponoszone na ogrzewanie pomieszczeń. Duże komory wewnętrzne i kształtowniki ze stali ocynkowanej dodatkowo zapewniają  doskonałą stabilność i niezawodne działanie okien.